Milta Bodrum Marina

Duyurular & Mesajlar

YOLUMUZ CUMHURİYET ROTAMIZ İLELEBET PAYİDAR

100. Yılımız kutlu olsun!

DRAGON TURKISH GRAND PRIX & 2023 DRAGON WORLD CHAMPIONSHIP MİLTA BODRUM MARİNA'DA

26 – 29 Nisan 2023 tarihleri arasında gerçekleşecek olan ‘DRAGON TURKISH GRAND PRIX’yarışları ve 25 Mayıs & 3 Haziran 2023 tarihleri arasında düzenlenecek ‘2023 DRAGON WORLD CHAMPIONSHIP’ yarışlarında, organizasyonun gerçekleştirileceği marina olarak seçilmekten büyük gurur duymaktayız.

Devamını oku
8 farklı ülke sporcularının katılım sağladığı Dünya şampiyonasına şu anda ortalama 100 sporcu kayıt yaptırmıştır. İlgili günlerde Marinamız kara ve deniz sahasında yarış standartlarına uygun düzenlemeler yapılacak olup, Marina Fener Kulübümüz organizasyon kapsamında komiteler tarafından kullanılacaktır. Rotamız neta, rüzgarımız kolayına olsun.

Doğan Şirketler Grubu Holding A.Ş. Yönetim Kurulu Başkanımız Begüm Doğan Faralyalı’nın Deprem Yardım Çalışmalarına Yönelik Mesajı

Değerli Doğan Grubu Üyeleri,

Merkez üssü Kahramanmaraş olan, 10 ilimizi birden etkileyen depremlerle sarsılmanın derin acısını yaşıyoruz. Binlerce insanımızı kaybettik, bir o kadar da yaralımız var. Depremde yitirdiklerimize Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diliyorum. Ailelerine ulaşamayan, yakınları göçük altında olan çalışma arkadaşlarımız var. En kısa zamanda iyi haberlerini almayı bekliyoruz, her türlü desteği vermeye hazırız.

Devamını oku

Deprem bölgesindeki vatandaşlarımız çok zor şartlar altında ayakta kalmaya çalışıyor. Böylesine bir travmanın üstüne zorlu hava koşulları ve acil ihtiyaçlar depremzedelerin durumunu ağırlaştırıyor. Tüm Doğan Holding, Doğan Ailesi Kuruluşları ve Aydın Doğan Vakfı olarak afetin ilk saatlerinden itibaren özellikle beş önemli ihtiyaç alanında desteklerimizi sürdürüyoruz.

Gümüştaş Maden’in deneyimli ekibi ve kiraladığımız vinçle Adıyaman’daki arama kurtarma çalışmalarına destek veriyoruz. Doğan Holding olarak bir vinci de İskenderun’a yolladık.

Bölgede çok ciddi akaryakıt sıkıntısı yaşanıyor. Aytemiz bölgenin yakıt ihtiyacını karşılamak üzere Marmara, Karadeniz ve İç Anadolu’dan 7 tanker yakıt yükleyip bölgeye gönderdi, ihtiyacı olan istasyonlara ikmalleri yapıldı. Ayrıca, kendi tankerlerimiz bölgeye ulaştığında hastane, ambulans ve kamu hizmetindeki bazı jeneratörlere yakıt desteği de verecek.

İletişim sorununu gidermek afet zamanlarında en öncelikli konulardan biri. KAREL Elektronik, Turkcell ve Vodafone’un 10 ildeki baz istasyonlarının altyapılarını ayağa kaldırmak için yaklaşık 480’i sahada olmak üzere 740 kişi, 200 araç ve 1500 jeneratörle deprem bölgesinde görev yapıyor.

Holding ve Grup Şirketlerimiz giysi, battaniye, çocuk bezi ve su gibi acil ihtiyaçlardan oluşan malzemeleri deprem bölgesine gönderdi. Keza, aile şirketlerimizden Hepsiburada, iki TIR acil ihtiyaç malzemesini bölgeye yollarken, Ticaret Bakanlığı’nın başlattığı “Deprem Seferberliği” kapsamında da temel ihtiyaç malzemelerini hiçbir ticari kazanç olmaksızın depremzedelere ulaştırıyor, dijital kartları ile de Akut, Ahbap, Afad ve Kızılay’a destek veriyor.

Böylesine bir afette gıda tedariğinde de sorunlar yaşanıyor. Bölgede, tedarikçimiz Sodexo ile günde 1000 kişilik yemek çıkaracak sahra mutfağı kurulmasına destek veriyoruz.

Ditaş, Niğde fabrikasında bulunan büyük fırınını deprem bölgesine ekmek üretimi için kapattı.

Depremde evlerini kaybeden insanlarımızın en büyük ihtiyaçlarından biri de barınma. Doğan Holding olarak Hatay’da konteyner evler kurmak üzere bir projeye başladık. Hepsi Emlak ise “Dostluk Çatısı” uygulamasıyla depremzedeler ile onlara evlerini açanları buluşturuyor.

Doğan Grubu çalışanları gönüllü olarak İhtiyaç Haritası’nın İstanbul’daki merkezinde yardım çalışmalarına katılıyor.

Aydın Doğan Vakfı ise bölgedeki kız öğrenci yurtları, bursiyerleri ve aileleri ile temasta olup acil ihtiyaçları için destek vermekte. Ayrıca Vakfımız tüm bölge için psikolojik rehabilitasyon ve barınma konularında çalışmalarını da başlattı.

Tüm bunların yanında, uzun vadede ortaya çıkacak ihtiyaçlar için tüm şirketlerimizle “Deprem Yardım Fonu” oluşturduk.

Doğan Grubu olarak her zaman ülkemizin ve insanımızın yanında olmaya devam edeceğiz. Bu süreçte ilk andan itibaren özveriyle çalışmalara katılan tüm çalışma arkadaşlarıma, gönüllülerimize yürekten teşekkür ediyorum.

Bu ülkemiz için çok büyük bir acı. Ama kuşkusuz biz bu dönemi de yine hep birlikte dayanışmayla atlatacağız, yaralarımızı hep birlikte saracağız.

Sevgilerimle,

Begüm Doğan Faralyalı

Yönetim Kurulu Başkanı

Doğan Holding

TÜV AUSTRIA Marine Milta Bodrum Marina' daki ofisi ile hizmete girmiştir.

Milta Bodrum Marina misafirlerine tekne ekspertizinde 1.000 TL indirim avantajı sunuyoruz! Avantajdan faydalanmak ve detaylı bilgi almak için Viya Card’ınızla birlikte TÜV AUSTRIA Marine Milta Bodrum Marina ofisimize ziyaretinizi bekliyoruz.

ÇEYREK ASIRDIR ULUSLARARASI MAVİ BAYRAK ÖDÜLÜNÜN SAHİBİ

Uluslararası Mavi Bayrak Ödülü 25 yıldır üst üste 25. kez Milta Bodrum Marina’da. Çevreye ve doğaya saygılı çalışma prensibimizle daha nice yıllara…

Sağlıkta Güvenli Limanınız BODRUM AMERİKAN HASTANESİ!

Milta Bodrum Marina üyeleri ve birinci derece yakınlarına doktor muayenelerinde %20, diğer işlemlerde %25 indirim avantajlarıyla Bodrum Amerikan Hastanesi yanınızda….

21 – 29 Haziran 2022 tarihleri arasında MIRRORS ”Yansımanın Labirenti“ yeni nesil fotoğraf sergisi

Milta Bodrum Marina  AVM lokasyonumuzda Çarşı alanında sizlerle buluşuyor.

ROTAMIZ DENİZLERİMİZİ KORUMAK!

Mavi Bayraklı teknelere Milta Bodrum Marina’dan özel fırsat!

15 YILDIR ZİRVEDE!

Uluslararası 5 altın Çıpa ‘Five Gold Anchors’ ödülünü 15 yıldır 15. kez üst üste almaktan gururluyuz.

BODRUM RIB BOAT FEST MİLTA BODRUM MARİNA' DA

Değerli Misafirlerimiz,

Marinamızda bir ilki yaşatacak olan ‘‘Bodrum Exclusive Yacht Days’’ ile eş zamanlı hayata geçecek.

II.organizasyonumuz ‘’BODRUM RIB BOAT FEST’’te dünyanın önde gelen Rib boat ve dıştan takma fiber tekne markaları ile, su sporlarına dair her türlü araç ve ekipman 7-11 Temmuz tarihleri arasında ziyaretçileriyle buluşuyor.

MİLTA BODRUM MARİNA, GÜVENLİ TURİZM SERTİFİKASINI BODRUM'DA ALAN İLK MARİNA OLDU

Değerli Misafirlerimiz,

Bilindiği üzere, Dünya Sağlık Örgütü tarafından ‘’ Pandemi ‘’ kapsamında alınan Yeni Koronavirüs (Covid 19) salgınının yayılmasının önlenmesine yönelik tedbirler kapsamında, turizm faaliyetlerinin güvenli bir şekilde gerçekleştirilebilmesi amacıyla, T.C. Kültür ve Turizm Bakanlığı’nın 05.06.2020 tarihli Deniz Turizm Tesis ve araçlarıyla ilgili genelgesi yayımlanmıştır.

Olağanüstü pandemi şartlarında, sağlıklı ve güvenli bir turizmi mümkün kılmak ve alınan tedbirlerin üst seviyede güvenilirliğini sağlayabilmek için, Deniz Turizm Tesislerinde sağlık ve hijyen koşullarının yerine getirildiğinin denetlenmesi ve uygun görülenlere ‘Güvenli Turizm Sertifikası’ verilmesi kararlaştırılmıştır.

Milta Bodrum Marina olarak, yapılan denetleme ve değerlendirmeler sonucu 02.03.2021 tarihi itibariyle  Bodrum’da  ‘Güvenli Turizm Sertifikası’’nı alan ilk Marina olduk.

Güvenli Turizm Sertifikası, süreklilik arz eden denetimler ile en fazla 3 aylık olarak yenilenmektedir. Bundan sonraki süreçte,tek amacımız Siz Değerli yatçılarımız, kiracılarımız ve taşeronlarımızın da desteğiyle,  bu sertifikanın gereği olarak aldığımız ve alacağımız sağlık, hijyen ve sosyal mesafe gibi tedbirlerin uygulanmasında pandemi ekiplerimizin de kontrolleri ile bizlere destek olmanız, hep birlikte Milta Bodrum Marina’ da sağlıklı yaşam ortamında buluşmamızdır.