Milta Bodrum Marina

Sürdürülebilirlik

Marinamız sürdürülebilir projeler kapsamında;

  • Uluslararası Mavi Bayrak ödülü
  • 5 Altın Çıpa Uluslararası Kalite ödülü
  • En iyi Çevre Bilinçlendirme ödülü 
  • Sıfır Atık Tesisi Sertifikası 
  • Bodrum Deniz Kurtarma Derneği Deniz ambulansı ile ücretsiz hizmet
  • TURMEPA üyesi
  • Güvenli Turizm Sertifikası sahibidir.

Çevre ile İlgili Projeler

Milta Bodrum Marina;

Uluslararası platformda önemli bir marka olan Milta Bodrum Marina, yatçılar tarafından aranan kalite standartlarını sağlaması, sahip olduğu altyapı ve hizmetleri ile çevreye verdiği önemden ötürü 1997-1998 yıllarından bu güne kadar her yıl yapılan çalışmaları ile “Mavi Bayrak” ödülüne layık görülmektedir.

25 ülkeye ait marinalar arasında ilk 50’de yer alan Milta Bodrum Marina’nın bu başarısı her yıl çeşitli kuruluşlarca ödüllendirilmektedir. Avrupa Birliği tarafından verilen “5 Altın Çıpa” ödülünün de sahibi olan Milta Bodrum Marina, TÜRÇEV tarafından “Türkiye’nin En İyi Çevre Bilinçlendirme ve Eğitim Etkinlikleri Ödülü”ne bu yıl da layık görülmüştür.

Milta Bodrum Marina, her yıl tükettiği su miktarının belirli bir kısmını ve atık kağıdı geri dönüşüm ile kazandırmaya devam etmektedir. 

Marinada  güneş enerjisi ve gün ısı sistemi kullanılmaya devam edilirken, çevre dostu uygulamaların kapsamı genişletilmiş ve tüm işletmede doğa dostu temizlik malzemelerinin kullanımı yaygınlaştırılmış olup,  aynı zamanda Sıfır Atık Tesisi Belgesi sahibidir.

Milta Bodrum Marina, Bodrum Deniz Kurtarma Derneği ile 20 yılı aşkın süredir işbirliği içinde denize gönül veren herkese  ÜCRETSİZ olarak  deniz ambulansı hizmeti ile destek vermeye devam etmektedir. Tam donanımlı DENİZ AMBULANSI bulunan tek marinadır.  

Bodrum’da Güvenli Turizm Sertifikasını alan ilk marinadır. 2012 yılından beri  Deniz Temiz Derneği ‘TURMEPA’  üyesidir.